Takımdan sitemle ayrıldı! Sivasspor, Atatürk’ün sözüyle cevap verdi

2013 yılında Sivasspor’a transfer olan ve kaptanlığa kadar yükselen 35 yaşındaki orta saha oyuncusu Hakan Arslan, yaptığı yazılı açıklama ile Sivasspor’dan ayrıldığını açıkladı.

Çocuklarının bile kendilerini Sivaslı olarak tanıttığını vurgulayan Hakan Arslan, “Sivassspor’da 1 kez Türkiye Kupası şampiyonluğu, 4 kez Avrupa Kupaları heyecanı, 1 kez Türkiye Kupası gol krallığı, 1 kez 1. Lig şampiyonluğu yaşarken, 365 maçla bu forma altında en fazla maça çıkan oyuncu olmayı başardım. Burada geçirdiğim her anı gururla hatırlayacağım. Sivasspor benim için sadece futbol kariyeri değil, aynı zamanda aidiyet ve tutku meselesi oldu. Sezon sonunda benim hiçbir şekilde fikrim alınmadan ‘Hakan Arslan, sezonu sonu futbolu bırakarak teknik heyete katılacak’ açıklamasi yapıldı. Bu basiretsiz açıklamaları yapan ve benim kadar Sivasspor’a hizmeti bulunmayan yöneticilerin benim kariyerim hakkında yapmış olduğu açıklamaları şaşkınlıkla takip ettim” dedi.

Futbolculuk kariyerinde yeni bir sayfa açacağını belirten Hakan Arslan, “Benim bu şekilde Sivasspor’dan ayrılmama sebep olan yönetimimize kırgın olduğumu ifade etmek isterim” açıklamasında bulundu.


SİVASSPOR CEVAP VERDİ

Sivasspor’da takımdan ayrıldığını duyuran ve kulübe sitemde bulunan futbolculardan Hakan Arslan ile ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sivasspor’umuzda 11 sezon futbol hayatını sürdürmüş olan Hakan Arslan, bugün yaptığı açıklama ile kulübümüze veda etmiştir. Geçtiğimiz sezonun başında Teknik Direktör Servet Çetin’in takımda istemediği Hakan Arslan’a, Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulumuz arkasında durarak kulübümüzde kalması sağlanmıştır. 15 Eylül 2023 tarihinde transfer komitemizi arayan Hakan Arslan, ‘Bana çok büyük rakamla transfer teklifinde bulundular’ diyerek takımımızdan gitmek istediğini söylemiştir. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirme neticesinde oyuncunun takımda kalması yönünde karar bildirmiştir. Bir röportaj esnasında gazetecinin, ‘Ziya Erdal ve Hakan Arslan önümüzdeki sezon takımda kalacak mı, sezon sonunda futbolu bırakacak mı?’ sorusuna Basın Sözcümüz Gökhan Karagöl, ‘İki oyuncu da bizim kıymetlimiz ve evladımız’ diyerek cevaplamıştır. Ancak farklı sosyal medya platformlarında, ‘Hakan Arslan sezon sonu futbolu bırakıyor’ paylaşımları yapılmış bu durumun asılsız olduğu yönetim kurulumuz tarafından kendine söylenmiştir. Buna rağmen sosyal medyada çıkan asılsız haberleri referans göstererek talihsiz bir veda açıklaması yapan Hakan Arslan’a Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ düsturunu hatırlatır bundan sonraki futbol hayatında kendine başarılar dileriz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir